Co daje logo

W każdej firmie musi być jakieś logo. Logo to sposób na identyfikacji firmy. O ile nie mamy logo, to nie jesteśmy widoczni klienci oraz kontrahenci nie mogą nas identyfikować.

Dlatego tak ważne jest, aby posiadać bardzo dobre logo, bo od niego tak w rzeczywistości wszystko zależy. Identyfikacja wizualna firmy w ogromnej mierze opiera się właśnie na logo. Logo musi być czytelne i Doskonale widoczne. Nie ma mowy o tym, ażeby logo było powielone, czyli było kopią innego logo innej firmy.
W bardzo wielu przypadkach znaki towarowe są zastrzeżone i projektowanie logo musi się odbywać w porównaniu do zastrzeżonych znaków, których nie możemy obsługiwać lub elementów tych znaków, co do których nie mamy pewności czy można je wykorzystać. Często należy być bardzo ostrożnym, gdy wytwarza się logo, aby nie doszło do plagiatu. Dobry grafik powinien być także znawcą prawa patentowego i mieć świadomość tego, jakich elementów nie może obsługiwać w swoich kreacjach, ażeby inne firmy oraz dodatkowo osoby trzecie nie robiły sobie do tego praw. To jest bardzo istotne i przenigdy nie wolno tej kwestii zapominać. Musimy także pamiętać o tym, że projektowanie logo nie trwa jednego dnia lub kilku dni, a w wielu przypadkach jest o wiele miesięczny czas, w którym powstają różnorodne kreacje reklamowe, z których produkuje się naprawdę wiele typów logo. Pamiętaj w każdym momencie o tym, że odpowiednie logo to takie, które zapada w pamięć i jest atrakcyjne. Musisz wybrać logo, które będzie się kojarzyło ewidentnie z rodzajem prowadzonej działalności. Nie możesz sobie pozwolić na to, by wybrać dowolne logo, bo to może ci bardziej zaszkodzić, niż pomóc.

Polecana strona: kliknij

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s